xCh

  Home / SPOJE.NET / Info / Login

 
Dohoda ACTA se zásadním způsobem dotýká každého internetového poskytovatele
Michael Polák ( )
Přečteno 26374x, rubrika: (cz) Odkazy / komentáře

Arachne Labs všechny svoje aktivity související s poskytováním Internetu převedly na firmu SPOJE.NET - přesto pokládám za důležité zmínit se v těchto dnech o dění okolo dohody ACTA, která by měla zásadní dopad na samotný princip poskutování Internetu.

Zdá se, že připravovaná ACTA nemá obdoby v tom, jakým způsobem mobilizovala evropskou veřejnost. Celoevropskou online petici [www.avaaz.org] podepsalo již přes 2 miliony lidí. Většina evropských zemí pod tlakem protestů pozastavuje ratifikaci této mezinárodní sohody. Podrobný souhrn informací o probíhajících protestech najdete například zde: Dnes vrcholí protesty proti dohodě ACTA.

Tato dohoda by zřejmě zásadním způsobem zasáhla do činnosti internetových poskytovatelů a donutila je v podstatě pracovat jako "donašeči", přísně hlídající své klienty zda na Internetu nedělají cokoliv zakázaného. I když Arachne Labs už nejsou internetový poskytovatel, ale pouze softwareová firma zabývající se v čistě teoretické rovině analýzou, návrhem a vývojem open source aplikací, tak já osobně zůstávám spolumajitelem SPOJE.NET s.r.o., což je firma zabývající se poskytováním internetových služeb mj. i bývalým klientům Arachne Labs, a téma se mi nadále vysoce osobně dotýká. Nepřeji si, aby kdokoliv na světě mohl cenzurovat či šmírovat mě i moje klienty.

 • Formátovat pro tisk
 • Všechny články tohoto autora
 • Všechny články v rubrice (cz) Odkazy / komentáře

 •  
          
   
   
  [] Mapa webu | Site Map
   
   
  [](en) Software Releases
  [](en) Press Releases
  [](en) Fellowship
  [](en) Links / Comments
  [](en) Archive
  [](cz) Tiskové zprávy
  [](cz) Společenství
  [](cz) Odkazy / komentáře
  [](cz) Archív
   
   
  []Transparentní účet u Fio banky jako možná forma financování svobodného software
  04.09.2012 02:03
  Arachne Labs se po převodu všech smluvních závazků vůči klientům na nástupnický subjekt SPOJE.NET soustředí výhradně na vývoj software, v ideálním případě samozřejmě toho svobodného. Jako vhodný nástroj pro financování takového vývoje se jeví transparentní bankovní účet.
   
  []Dohoda ACTA se zásadním způsobem dotýká každého internetového poskytovatele
  11.02.2012 14:03
  Arachne Labs všechny svoje aktivity související s poskytováním Internetu převedly na firmu SPOJE.NET - přesto pokládám za důležité zmínit se v těchto dnech o dění okolo dohody ACTA, která by měla zásadní dopad na samotný princip poskutování Internetu.
   
  []Arachne Labs převedly všechny svoje telekomunikační aktivity na SPOJE.NET
  27.06.2011 17:39
  Značka Arachne Labs nyní budou používána pouze pro vývoj software, resp. pro drobné zakázky živnostenského charakteru (instalace připojení, apod.). Všichni klienti připojení k Internetu nebo klienti využívající webhostingové či serverhousingové služby jsou postupně převáděni pod hlavičku SPOJE.NET s.r.o.